1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  2. Dziś o godz. 1500 spotkanie dla Salezjanów Współpracowników.
  3. Przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego uczniów klas piątych w „Stanisławówce”. Próby: 14.09.20 r. (poniedziałek) – godz. 1700 (środa) – godz. 1700. Sakrament pokuty i pojednania dzieci, rodziców, rodziców chrzestnych: 18.09.2020 r. (piątek) – godz. 1630 – 1730 . Dnia 19.09.2020 r. (sobota) – godz. 1000 Uroczystość Odnowienia Chrztu Świętego (godz. 940 – zbiórka dzieci w kościele).
  4. Dnia 15 września br. (wtorek) o godz. 17 00 odbędzie się spotkanie dla dzieci, które nie przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w terminie czerwcowym.
  5. W dniach 16-18 września w naszej parafii będziemy przeżywać Triduum przed uroczystością św. Stanisława Kostki. W te dni (środa, czwartek, piątek) zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, a po Eucharystii półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Uroczystości odpustowe w naszej parafii będziemy obchodzić w niedzielę 20 września na Mszy św. o godz. 1200. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Piotr Sosnowski SDB. Po Eucharystii odbędzie się procesja wokół kościoła. Natomiast na Mszy św. o godz. 1030 poświęcimy tornistry dla dzieci klas I.
  6. Parafia pw. Ducha Św. w Płocku, Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku oraz Płockie Stowarzyszenie LuxFamilia zapraszają Ekstremalną Drogę Krzyżową. Z racji na pandemię wydarzenie nie odbyło się w wielkim poście. Rozpoczynamy 18 września o godz. 1900 z kościoła Dobrego Pasterza i parafii Ducha Świętego na płockiej Skarpie. Więcej informacji na stronie www.edk.org.pl.
  7. Zapraszamy, aby młodzież, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania, zgłosiła się do kancelarii parafialnej, aby otrzymać stosowną deklarację, zgłoszenie i katechizm bierzmowanych (koszt katechizmu 10zł.) Wypełnioną deklarację wraz ze świadectwem chrztu świętego(jeśli kandydat nie był ochrzczony w naszej parafii składamy do dnia 30 września bieżącego roku w kancelarii parafialnej tutejszej parafii. Termin pierwszego październikowego spotkania zostanie podany w ogłoszeniach duszpasterskich.
  8. W październiku zapraszamy dzieci na różaniec we wtorki i czwartki o godz. 1630. W niedzielę 4 października na Mszy św. o godz. 1030 poświęcimy różańce dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy odbędzie się spotkanie dla rodziców w kościele dolnym.
  9. Ogłoszenie ws. konsultacji społecznych dotyczących modernizacji linii kolejowej nr 33 na odcinku Kutno – Płock – Sierpc. W celu opracowania optymalnych rozwiązań projektowych, zwracamy się do Państwa jako mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja, z szeregiem pytań dotyczących realizowanego Projektu. Otrzymane od Państwa odpowiedzi oraz postulaty posłużą do uszczegółowienia rozwiązań projektowych w toku opracowania kolejnych etapów realizowanego zamówienia. Materiały poglądowe ze szczegółowym opisem dotyczącym planowanych rozwiązań projektowych wraz z ankietą do wypełniania dostępne są na stronie internetowej pod adresem: https://idompoland.com/konsultacje. Będziemy wdzięczni za odesłanie odpowiedzi na ankiety w przedmiotowej sprawie do dnia 22.09.2020 r.
Powrót do ogłoszeń