1. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) będzie czynna w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 1530 - 1730. Nie będzie czynna przed południem.
 2. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc lipiec: O ustanie pandemii i o upragniony deszcz dla rolników.
 3. Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie organizuje pomoc krajom misyjnym w związku z panującą tam sytuacją pandemii koronawirusa. Ilość ofiar staje się niepoliczalna z powodu niewystarczającej opieki medycznej. Wprowadzone ograniczenia spowodowały dodatkowo głód. Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie prowadzi zbiórkę pieniędzy w ramach kampanii „COVID-19 – Pomoc. Nie zostawmy ich samotnie”. Pomoc jest wysyłana na bieżąco. Do tej pory 21 placówek salezjańskich w 16 krajach otrzymało wsparcie. Misjonarze kupują żywność, lekarstwa, środki dezynfekujące, maseczki ochronne i to wszystko, co jest niezbędne dla ratowania życia ludzi ubogich i zmarginalizowanych. Prosimy o pomoc i za nią dziękujemy. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: https://misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/. Konto: Salezjański Ośrodek Misyjny. Numer: 50 1020 1169 0000 8702 0009 6032.
 4. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej „Musicum” w Płocku prowadzi nabór chętnych do nauki gry na organach kościelnych i fortepianie. Zapraszamy serdecznie młodzież od 12 roku życia oraz dorosłych, zarówno chłopców, jak i dziewczęta, Panie i Panów. Przesłuchania odbędą się 19 września br. o godz. 1030 w siedzibie Instytutu w Płocku. Szczegóły na stronie internetowej musicum.pl.
 5. Słowo biskupa płockiego Piotra Libery przed 39. Pieszą Pielgrzymką Diecezji Płockiej na Jasną Górę.
  Kochani Jasnogórscy Pielgrzymi! Kochani Diecezjanie! W tym roku, z racji trwającej epidemii Covid-19, Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej nie może niestety odbyć się w tradycyjnej formie. Ta niełatwa decyzja została podjęta w oparciu o rozporządzenia państwowe, sanitarne, a także wskazania Konferencji Episkopatu Polski. Kierujemy się troską o bezpieczeństwo i zdrowie ludzkie. Nie chcemy narażać Pielgrzymów, goszczących Pielgrzymkę, a także wszystkich spotykanych po drodze ludzi. Nie wiemy też jeszcze dzisiaj jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w sierpniu br. Wiemy jednak, jak wielkim dobrem duchowym jest piesze pielgrzymowanie do naszej Matki i Królowej, jak wiele łask przynosi. Nie chcemy więc przerywać długoletniej tradycji naszej Pielgrzymki. Podjęliśmy decyzję, że 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej będzie miała wyjątkowo inną formę. Szczegóły będą podane w Komunikacie Głównego Przewodnika. Niemniej serdecznie proszę, aby ci, którzy wyruszą, swój pielgrzymi trud i modlitwę ofiarowali w intencji naszej diecezji oraz o ustanie epidemii w naszym kraju i na świecie. Proszę również, aby dziękowali za zbliżającą się beatyfikację sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego i za osobę św. Jana Pawła Wielkiego, w stulecie jego urodzin. Przed oblicze Czarnej Madonny zanieście intencje wszystkich, którzy chcieliby pielgrzymować, a nie mogą. Jednocześnie proszę, aby ściśle przestrzegać tegorocznego, specyficznego ze względu na okoliczności sposobu pielgrzymowania i nie organizować grup, które by dołączyły do Pielgrzymujących. Zróbmy to w duchu odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych, nie stwarzajmy niepotrzebnego zagrożenia. Pamiętajmy, że koronawirus, ten niewidzialny przeciwnik jest nadal groźny. Pielgrzymka w tym roku będzie miała charakter wybitnie pokutny i przebłagalny. Nie będzie się odbywać w świetle reflektorów i transmisji on-line.
  Zachęcam wszystkie parafie i wszystkich duszpasterzy do organizowania tradycyjnych Apeli Jasnogórskich w dniach 6-14 sierpnia 2020 r., aby nie zabrakło duchowego wsparcia dla Pielgrzymujących i łączności z Jasną Górą. Materiały, z których będzie można skorzystać podczas Apeli będą wkrótce do pobrania ze strony internetowej Diecezji Płockiej, Wydziału Duszpasterskiego i Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej. Rozważania będą przygotowane w oparciu o Śluby Jasnogórskie Prymasa Wyszyńskiego. Niech nam pomogą przygotować się na beatyfikację tego wielkiego Polaka. 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej będzie odbywać się pod hasłem: „Stawiam na Maryję”, które jest zainspirowane słowami Prymasa Tysiąclecia, który zwykł często powtarzać: „wszystko postawiłem na Maryję”.
  Zachęcam także, aby w zbliżające się wakacje, a zwłaszcza w okresie trwania Pielgrzymki odwiedzać Sanktuaria Maryjne, szczególnie w naszej diecezji i powierzać się opiece Maryi, naszej Matki, którą w Litanii loretańskiej nazywamy Uzdrowieniem Chorych.
  Niech Dobry Bóg nam wszystkim błogosławi na ten trudny czas. A Maryja, Pani Jasnogórska niech nas otacza swoją miłością i czułością!
Powrót do ogłoszeń